lemuria.jpg - 31629 Bytes

Mesaj İki : Yeni Çocuklara Ebeveynlik Etmek: Çocuğunuz ile Kontratınız. Celia Fenn Kanalıyla Başmelek Mikail

Size iletmek istediğimiz bu bilgi geçen ay sizinle konuşmuş olduğumuz konunun devamıdır. O kanallıkta sizlere ailedeki geçiş ve değişim modellerinde enerjinin ve çocuklarınızın enerjisinin nasıl birbirlerine bağlı olduklarını gösterdik. Burada ise her çocuğun gezegene bedenlenmeden önce o seçmiş olduğu ailesi ile ruh seviyesinde yapmış olduğu kontratın doğasını konuşmak istiyoruz.

Ebeveyn ve Çocuk Arasındaki Kontrat

Dünyaya bir ruh bedenlenmeden önce burada onun gelişim ve evriminde ruhsal ihtiyaçlarını karşılayacak bir yer ve bir aile seçer. Emin olun ki çocuğunuz sizi, kendi ve sizin gelişiminize uygun gelen bir nedenle seçmiştir, bu yüzden bu ruh kontratları her zaman doğasında karşılıklıdır.

Ebeveyn maddi düzlemde onun hayatta kalabilmesi için yeni gelen ruhun genç vücudunun bakımı, korunması ve gerekli becerilerle donatılması görevini üstlenir. Ebeveyn ayrıca çocuğun gezegen üzerindeki ruhsal misyonu ile ilgili olabilecek yetenek ve becerilerin kazanılmasında görev alır.

Çocuk, diğer taraftan ebeveynlere, daha yüksek titreşimli ve derin bir şekilde bilge olan bir ruh olarak, onların farkındalıklarının artması için yardım eder. Bu evrimin doğal bir yoludur, çocuğun ruhu her zaman evrim spiralinin yukarısındadır ve bu yüzden ebeveynin evrimleşmesine de yadımcı olur. Fakat ebeveynler, bu hediyenin farkında olmalılar. Bu şekilde uyanmamış ebeveynler çocuklarını kontrol edilmesi ve şekillendirilmesi gereken kırılgan varlıklar olarak görürler ve her yeni çocukla onlara gelen bilgelik ve hediyeyi göremezler.

Yeni Dünyanın geleceğinde, doğan her çocuk ruhunun bilgeliği ile tanınacak. Ve ebeveynler çocukla ona ruh konratlarının farkında olacaklar, ve çocuğun fiziksel iyiliği için karşılıklı olarak maddi sorumluluklarını yerine getirmeye çalışacaklar.

İndigo Çocuklar

İndigo titreşimindeki bir çocuğun destek ve bakımını üstlenmeleriyle ebeveynleri, gezegene yeni bir formda enerji taşıyan bir ruhun bakımını sağlayanlar olmak üzere kontrat yapmış olurlar. İndigo çocuklar öncü ruhlardır ve ebeveynleriyle yeni aile ve topluluk hayatı formlarında öncülük etmeleri için kontrat yapmışlardır.

Çocuğun misyonu, sorgulamak, eski şekillere meydan okumak ve ortaya yeni şekillerin çıkmasına yollar yaratmaktır. Bir indigo çocuk ayrıca çok hassas, sevecen, yetenekli ve önsezilidir. Ebeveynler, yapabildikleri kadar, bu hassas ve güzel enerjiyi besleyecek ve çocuğun üstün hediyeleri ve yeteneklerini besleyecek yollar bulmayı üzerlerine alırlar.

Çocuk, diğer taraftan, yeni yolların öğretmeni olmanın sorumluluğunu taşır. Fakat bunu yapabilmek için eski yollara meydan okumak ve onları yıkmak gerekmektedir. İndigo çocuk bunu iki şekilde yapar. İlk olarak, o her inanç sistemini sorgulayacak ve meydan okuyacak ve siz veya bir başkasının ona empoze etmek istediği şey konusunda "buyuracaktır". Bu şekilde onlar için uygun olanı ve olmayanı göstereceklerdir ve sizlerin ebeveynler olarak onları dinlemeniz ve öğrenmeniz ve sizin isteklerinizi onlara zorla kabul ettirmeye çalışmamanız gerekmektedir.

Çocuğun ikinci öğretim metodu ise ebeveynler için bir “ayna sağlamaktır”. Çocuk ebeveynlerin hayatlarındaki bozuk modelleri alacaktır. Bu modeller genellikle düşük özgüven ve kendinin reddedilmesi ile ilgilidir. Bu yüzden bir çok indigo, uyuşturucu istismarı ve rastgele cinsel ilişki kurma gibi kendi kendini imha modellerine doğru çekilirler. Ailelerini ve topluluklarını kendini imha etme modelleriyle yansıtırlar.

Bu yüzdendir ki bir çok İndigo ebeveyni görünüşte ergen İndigoların yıkıcı davranış modelleri ile mücadele etmektedir. Ebeveynler, öncelikle kendilerinin kendini imha modellerini gözlemlemeli ve daha sevecen ve hayat veren modelleri kendilerini ve çocuklarını desteklemek için anlamalıdırlar. Kaç tane ebeveyn kafalarını ve vücudlarını zehirleyici düşünce ve maddelerle doldurmakta ve zamanlarını gerçek hislerini bastırarak sevmedikleri işlerde geçirmektedir? Sizin İndigo çocuğunuz bunu size farkettirecektir ve bu öğrenilmiş ve miras olarak alınmış oluş şekillerinden kurtulmanızda size bir rehber olacaktır. Sizlere eğer kendi gerçeğinizde olursanız kim olduğunuza, ne olduğunuza ve nelere kadir olduğunuza uyanmanıza yardımcı olacaklardır.

Kristal Çocuklar

Kristal titreşime sahip olan Çocuk, ebeveynleriyle farklı bir tür kontrat getirir. İndigoların yıkıcı takımdan oldukları söylenirse, Kirstaller yapıcılardır. Bu yüzden kristal ve indigolar genellikle aynı ailede bedenlenirler. Bu, yapıların ortadan kaldırılmasını ve yenilenmesini sağlar.

Fakat, Kristal bir çocuk çok yüksek titreşimli olduğundan ruh misyonu Gezegensel kristal ızgara üzerinde çalışmak ve küresel değişimin kolay olması için enerji tutmayı da içerir. Böylelikle, Kristal çocuk ile olan kontrat ebeveynler için daha da meydan okuyucudur, çünkü bu küçük çocuğun görevinin aile çevresinden çok daha öteye yayıldığını, bilge ve güçlü bir ruh olduğunu anlamalıdırlar.

Bu yüzden Kristal çocuklar çok stresli ve çok enerjiktirler. Onlar, sadece aile seviyesinde değil fakat daha büyük bir topluluk seviyesinde de, çevrelerindeki enerjilerle çalışırlar. Ebeveynler için meydan okuyucu olan, Kristal çocuğun varlık ve ruh görevini anlamak ve onları ona göre desteklemeye çalışmaktır.

Karşılığında, Kristal Çocuk ebeveynin ruhsal gelişimini destekleyecektir. Kristal çocuk ebeveynlerin gelişmesi için ihtiyacı olan kişi ve olayları hayatlarına “çekmek” için muktedirdirler. Çünkü Kristal çocuğun bilinci çok geniştir ve aileye o zamanda en faydalı olabilcek varlıkları çekip yerleştirebilir. Bu yüzden, Kristal çocuk ebeveynleri bu çocuğun bir armağanı olarak kendilerini büyük çoğunlukla büyüme ve gelişim yolunda hızlanmış buluverirler.

Ruhsal büyüme genellikle aile içinde daha yüksek bir farkındalık bilinci yaratmaya yarayacak ve ailede yeni etkileşim ve saygı şekilleri yaratacaktır. Buradaki en güçlü öğretim “varlığın eşitliği” olacaktır. Kristal çocuk aileyi güçlü, sevecen ve yaratıcı enerjilerle donatır. Ebeveynlerin “eşitliğini” ve ihtiyaçların sevgi, saygı ve onurla karşılanması gerekliliğini getirir.

Gelecekte, çocuklar eşit olarak kabul edilecekler ve ailede sadece bağımlılar olarak değil eşit “hakka sahip” kabul edilecekler. Çocuklar, onları da etkileyen aile meselelerinde danışılacaklar ve onlara tercih ve seçim hakları verilecek. Bu onların öğretisidir ve sizler, ebeveynleri ile yapmış oldukları karşılıklı faydası olan karşılıklı onur, saygı, destek ve sevgi kontratlarıdır.

ÇEVİRİ: 2004 © Burçak Alkanlı

Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.

© 2004-5 Celia Fenn
Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons License.